UUDISED

Konkursi „Minu klaas 2023“ tulemused

Kehtna Kunstide Kooli korraldatud üle - Eestilise kunstikonkursi „Minu klaas 2023“ teema „Tarbeklaas“ tulemused on teada!

Konkursi tingimused:

Klaasikunst – vabalt valitud tehnikas klaasist kunstiteos, mis seostub teemaga.

Kirjanduslik looming – klaasiteemalised kirjutised kuni 5000 tähemärki.

Kujutav kunst – klaasist lähtuv teos või klaasi kui materjali kujutamine

Konkursile esitati klaasikunstile ja kujutavale kunstile kokku töid 20-st koolist: klaasikunstile 62 ja kujutavale kunstile 102 tööd.

Kirjanduslikule loomingule ei laekunud ühtegi tööd.

Kolmeliikmeline žürii kogunes 18. mail Järvakandi filiaali, et hinnata õpilaste tõid.

Maarja Mäemets (s 1991) on klaasikunstnik ja joogaõpetaja, kes elab ja töötab Tallinnas. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia klaasikunsti eriala (klaasikunst BA 2015, disain ja rakenduskunst MA 2018) ning täiendanud end kunstnikuna residentuuride ja meistriklasside käigus nii Eestis kui välismaal. Lisaks on Mäemets läbinud kaheaastase klaasipuhuja assistendi kutseõppe Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis (2019). Rahvusvahelistel näitustel osaleb kunstnik alates 2015. aastast. Mäemetsa loominguline impulss on kantud uskumusest, et pole olemas ühtegi paigalseisu, on vaid pidevad liikumised, millesse on oht end kaotada.

Maret Sarapu (s 1978) on õppinud Eesti Kunstiakadeemias klaasikunsti erialal (BA 2002, MA 2005). Ta on täiendanud end erialastel kursustel ning residentuurides nii Eestis kui välismaal, millest olulisemateks peab 3-kuulist viibimist Creative Glass Center of America (USA) residentuuris ning aega klaasikeskuses Sunderlandi Ülikooli (UK) juures.

Sarapu tegeleb oma loomingus valdavalt isiklike teemadega. Hetkel huvitab teda kattuvus ja erisus, vaatenurkade paljusus ning üleminek ühest teise. Samuti köidab teda erinevate mastaapide kõrvutamine, liikumine väiksest suurde ning vastupidi.

Sigrid Maria Luitsalu on klaasikunstnik-ja disainer, lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia klaasikunsti eriala. Töötab ja tegutseb oma klaasikunsti stuudios Tallinnas, ARS kunstilinnakus. Lisaks kunstile on ka loovuscoach.

Hindamine toimus kolmes vanuserühmas: 1-4klass, 5-9klass ja 10-12klass.

Klaasikunsti tööde võitjad:

1-4klass

1. koht: Lisette Vallsalu „Jäälinnu pesa“, Tapa Muusika- ja Kunstikoolist, juhendaja Renee Aua
  2. koht: Ketlin Sarapuu „Jänes“, Iisaku Kunstide Koolist, juhendaja Kaja Tina
  3. koht: Elisabet Salumets „Jänku“, Kehtna Kunstide Kooli Järvakandi filiaal, juhendaja Piret Uibotalu

5-9klass

1. Hanna Vaikre „Vaateratas“, Kehtna Kunstide Kooli Järvakandi filiaal, juhendaja Piret Uibotalu
  2. Heili Lakk „Lahe taldrik“, Kehtna Kunstide Kooli Järvakandi filiaal, juhendaja Piret Uibotalu
  3. Elisabeth Radik „Kommitaldrik“, Kehtna Kunstide Kooli Järvakandi filiaal, juhendaja Piret Uibotalu

Eriauhinnad:

Disainerliku lähenemine klaasile eest Margaret Võrk „Seebialused I, II, III“, Kehtna Kunstide Kooli Järvakandi filiaal, juhendaja Piret Uibotalu

Detailitäpsuse, sümpaatse meeleolu eest Miia Saar, „Seebialus vannipart“, Kuressaare Kunstikool, juhendaja Piret Tomson

Värvika teemaarenduse ja lõpuni töötatud lahenduse eest Johanna Varik, Tallinna Huvikeskus Kullo, juhendaja Karola Kaugema

Kujutava kunsti tööde võitjad:

1-4klass

1. koht: Laura Saadi „Pudelid“, Rae Huvikoolist, juhendaja Õnne Päeske
  2. koht: Paula Pugonen „Õhtu valgus“, Tallinna Heleni Koolist, juhendaja Kristiina Jakimenko
  3. koht: Elisabeth Salumets „Natüürmort“, Kehtna Kunstide Kooli Järvakandi filiaalist, juhendaja Keiu Kuresaar

5-9klass

1. koht: Tatjana Saulits „Klaasist mahutid“, Ahtme Kunstide Kool, juhendaja Irina Anissimova
  2. koht: Romi Pihkva „Valgus“, Kuressaare Kunstikoolist, juhendaja Leelo Leesi
  3. koht: Jekaterina Ragožina „Natüürmort klaasiga“, Ahtme Kunstide Kool, Olga Ratsiborskaja

10-12klass

1. koht: Markus Vana „Uranium“, Pelgulinna Gümnaasiumist, juhendaja Anete Lomp
  2. koht: Jane Mustrik „Noorendav eliksiir“, Võru Gümnaasium, juhendaja Tiina Suumann
  3. koht Laura Leon „Läbinähtav“, Pelgulinna Gümnaasiumist, juhendaja Anete Lomp

Eriauhinnad:

Tundliku, hõrgu klaasi kujutamise eest Säde Liis Pere „Sillerdus“ ja Roosi Vilpuu  „Valguskäik“, Pelgulinna Gümnaasiumist, juhendaja Anete Lomp

Originaalse kompositsiooni eest Kirill Äri „Akna ees“, Ahtme Kunstide Kool, juhendaja Marina Melnik

Kõige sügavama ruumi ja hea ruumitunnetuse eest Jette Liise Paltsmar „Kompositsioon klaasiga“, Paide Kunstikool, juhendaja Piret Uibotalu

Kauni iseloomuga klaasi karakteri eest Esme Salumäe, „Klaasid“, Laulasmaa Kool, juhendaja Lea Maurer

Minu klaasi konkursi korraldaja, Kehtna Kunstide Kool, tänab kõiki juhendajaid, kes klaasi kujutamise ette võtsid  - kas siis paberil või päris klaasimaterjaliga toimetasid. Nii põnevaid töid tuli konkursile. Oli palju klaasimaali, sulatustehnikas vaagnaid ja kausse, pate de verre tehnikas töid, põnevaid kokkusulatusi ja isegi üks väga mõnus  ühistöö Kose Kunstikoolilt. Kujutav kunst säras nii graafilise kui tundliku maalilise teostusega ja üllatas eriliste kunstiliste lähenemiste ja teemadega.

Meie konkursi eripära on see, et konkursitööd on konkursi raames näitusel päriselt, füüsilisel kujul lausa 2 korda. Esimene näitus toimus Eesti klaasipealinnas Järvakandis - avati 31.05.2023. Sügisel rändab näitus Tallinnasse Kullo galeriisse. Meie toredat konkurssi on seni toetanud Eesti Kultuurkapitali kujutava ja rakenduskunsti sihtkapitali Raplamaa ekspertgurpp ja Katrin Anto perega. Eriauhinnad paneb välja Järvakandi Klaasistuudio ja Aindhooven OÜ.

Peatse mõnusa kohtumiseni Järvakandis.

Maiu Kell-Kangur

Piret Uibotalu