UUDISED

Kehtna Kunstide Kooli sisseastumiskatsed (-vestlused) 2024/2025 õppeaastaks toimuvad alljärgnevalt:

Kehtnas (muusika ja kunst) 28. mail, kell 18.00-19.00, Lasteaia 5a, Kehtna

Järvakandi filiaalis (kunst ja klaasikunst) 22. mail, kell 18.00-19.00, Pargi 1, Järvakandi

Eelregistreerimine See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või tel 52 92 533 / 52 789 50

Rapla Maakonna Noorte Puhkpilliorkestri 25a sünnipäeva tähistamine

Laupäeval 13.04.2024 toimus Rapla Maakonna Noorte Puhkpilliorkestri 25 a sünnipäeva tähistamine.

Pildil vasakult dirigent esimesest päevast alates Tõnu Soosõrv, paremal orkestri hulgast silmapaistvaks dirigendiks kasvanud Silver Niinemets.

Ka meie kooli õpilased Kaur Reino ja Egert Toome mängivad selles imelises orkestris (leidke pildilt ). Palju õnne!

Loode-Eesti muusikakoolide vaskpillimängijate konkurss Tabasalu Muusikakoolis

Laupäeval, 13. aprillil, 2024 toimus Tabasalu Muusikakoolis Loode-Eesti muusikakoolide vaskpillikonkurss, millest võtsid osa ka meie kooli õpilased Jandro Bärengrub (trompet, kuni 10a vanuseklass), Jaldor Johkem (trompet, 11-12a vanuseklassis), Egert Toome (trompet, 13-14a vanuseklassis), Kaur Reino (eufoonium, 15a ja vanemad), Mauri Villig (eufoonium, 15a ja vanemad), kõik Enri Remmelgase õpilased.

Auväärse Diplomi omistas Kaur Reino - palju, palju õnne! Kõik konkursil osalenud õpilased olid tasemel ja tubli töö teinud; aitäh teile, teie vanematele ja õpetaja Enrile ja kontsertmeister Kätlinile!

Tublid olete!

Raplamaa XIV lastekooride festival

Alates 2000. aasta kevadest veavad koorijuhid Thea Paluoja ning Urve Uusberg Raplamaa lastekooride festivali, millest võtavad osa kõik Raplamaa lastekoorid ligi 200 lapsega. Tänavu toimus festival 12. aprillil, 2024, Rapla Kultuurikeskuses. Festival toimub iga kahe aasta tagant ja korraldajaks alati erinev maakonna lastekoor. Seekord oli järg Kohila Mõisakooli käes.

Osalesid üheksa Raplamaa lastekoori: Kehtna valla lastekoor „Kraaks“ (juhendajad Ea Hark ja Lea Karjane), Kohila Gümnaasiumi lastekoor (juhendajad Aime Mäesalu, Merve Aug), Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi lastekoor (juhendaja Monica Bock), Märjamaa lastekoor (juhendaja Kulla Aavik), Järvakandi Kooli lastekoor (juhendaja Eha Sepp), Rapla Laulustuudio lastekoor (juhendaja Thea Paluoja), Kohila Mõisakooli lastekoor (juhendajad Merle Liblik ja Margit Kolk), Riinimanda lastekoor (juhendajad Urve Uusberg ja Elo Vimm), Valgu Põhikooli lastekoor (juhendaja Kadri Jüriado).

Ürituse eesmärk oli Raplamaa laulu- ja tantsupeoks harjutamine ning koorimuusika traditsioonide hoidmine ja väärtustamine.

Üritus algas festivali nimilaulu Heli Kendra „Laul Sõprusest“, mis on kõlanud kõikidel festivalidel.

"Teeme valikuid vastavalt oma väärtustele. Koorilaulu valinud õpilane on astunud väikese sammu vaimsuse suunas". Lastekooride festivali üks asutajatest, Urve Uusberg, lausus avakõnes sellised sõnad.

Päeva esimeses pooles oli 3 põnevat töötuba: hääleseade, rütmika ja teater, mida juhendasid VHK teatriharu õpilased. Päeva teine pool kulus Raplamaa laulupeo repertuaari õppimisele. Avalikul kontserdil said kõik koorid ka eraldi üles astuda. Päeva lõpetas üllatuskülaline: muusik, antropoloog ja muinasjutuvestja Polina Tšerkassova. Oli tore nutivaba päev!

Fotod: Taimo Tammik

Kehtna Vallavalitsus